هواپیماهای بریتیش ایرویز در فرودگاه مستقر می شوند
 

غزال پرواز کیش قصد دارد تا بهترین هواپیما های جهان را به شما معرفی کند ، ، در ضمن فراموش نکنید www.cheapoo.ir  بلیط ارزان ، معتبر و راحت ترین وب سایت برای خرید بلیط هواپیما میباشد ، پس قبل از رزرو بلیط هواپیما لطفا از سایت ما دیدن کنید


از آنجا که EasyJet متهم است که با برنامه ریزی پروازهای زیادی ، مسافران را در معرض خطر قرار می دهد ،غزال پرواز کیش نیز اینجا  سعی بر شمارش تعداد هواپیماها در کره زمین دارد. 

انسان ها فقط بیش از 100 سال با هواپیما سفر کرده اند ، اما ما آسمان ها را تقربا پر کرده ایم.

بیرون بروید و یک روز روشن را جستجو کنید و فرض کنید که شما در گوشه ای از  پرجمعیت ترین قسمت کشور زندگی می کنید)  احتمالاً همه جا را  آسمان خراش های  مدرن پر کرده اند.

به گفته انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) ، امسال هواپیماهای تجاری تقریباً چهار میلیارد مسافر را حمل خواهند کرد ، تقریباً دو برابر تعداد 12 سال قبل و معادل نیمی از جمعیت جهان

 

و برای تأمین این افزایش شهاب سنگی در حمل و نقل هوایی ، این صنعت به تعداد بیشتری هواپیما احتیاج دارد - 737s ، A320 بیشتر ،  انگار این تعداد هواپیما در گذشته کافی نبود

نمای هوایی فرودگاه هارتسفیلد-جکسون آتلانتا در جورجیا ، شلوغ ترین فرودگاه جهان
نمای هوایی از فرودگاه هارتسفیلد-جکسون آتلانتا در جورجیا ، شلوغ ترین فرودگاه جهان اعتبار

چند هواپیما در آنجا وجود دارد؟

این سوال به وضوح ساده نیست. علی رغم آمار ثبت و ساخت هواپیما ها ولی پیگیری هر هواپیما در جهان کار آسانی نیست.

به گفته تحلیلگران حمل و نقل هوایی Ascend ، تعداد کل هواپیما هایی که در حال حاضر در خدمت هستند تقریبا 23600 هواپیما میباشد - این شامل هواپیماهای مسافربری و باری نیز می شود و تخمین میزند که  2500 مورد دیگر در انبار وجود دارد.

یک ارزیابی دیگر در وب سایت علاقه مندان به حمل و نقل هوایی airliners.net شامل تمام هواپیماهای تجاری و نظامی ، ادعا می کند که در جهان حدود 39،000 هواپیما وجود دارد - و در طول تاریخ تا به حال بیش از 150،000 مورد وجود داشته است.

 

چند تعداد هواپیما در جهان نیاز است؟

در حال حاضر هواپیماهای بسیار زیادی در جهان وجود دارد - اما این تعداد تقریباً کافی نیست.

سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) ، یک نهاد سازمان ملل ، می گوید که "شبکه جهانی حمل و نقل هوایی" حداقل هر 15 سال یک بار دو برابر می شود و انتظار می رود تا سال 2030 مجدداً این کار را انجام دهد.

بوئینگ ، یکی از بزرگترین سازنده هواپیماها در جهان  می گوید ، طی 20 سال آینده 39620 هواپیمای جدید وجود دارد ، بنابراین تا سال 2037 باید 63،220 هواپیما در جهان وجود داشته باشد - منهای هواپیما های  قدیمی تر که از سرویس خارج می شوند.

سخنگوی بوئینگ گفت: "پیش بینی ما مبتنی بر ترکیبی از رشد تعداد هواپیما ها  و جایگزینی هواپیماهای قدیمی با کارایی کمتر است." "بدون شک تقاضای مسافردر آینده به رشد خود ادامه خواهد داد."

 

این تعداد هواپیما ها را چه  شرکتهایی می سازند؟

به طور عمده بوئینگ و ایرباس ، دو تولیدکننده بزرگ ، با درآمد سالانه 90 میلیارد و 81 میلیارد دلار (از سال 2014).

این دو شرکت  سازنده اکثر هواپیماهای تجاری ، هر سال برای جابجایی بیشتر با هم در رقابت هستند - در سال 2016 ایرباس 688 فروند هواپیما در کنار بوئینگ 748 تحویل داد. از پایان ماه ژوئیه  ایرباس سفارشاتی برایتحویل  بیش از 17،000 مدل A320 خود را داشت. ، در حالی که میزان احتساب بویینگ 5705 است.

Airbus

محبوب ترین مدل بوئینگ ها ، بوئینگ 737 است ، از این تعداد بیش از 9،600 (از جمله انواع آن) از سال 1967 ساخته شده است ، در حالی که خانواده Airbus A320 از سال 1988 تاکنون 7،696 عضو را به خود اختصاص داده اند. آنها دو هواپیمای تجاری تولید شده در تمام دوران هستند. در مکان سوم بوئینگ 777 قرار دارد.

Boeing

این هواپیما که بیش از همه از خط تولید خارج شده اند فروتن Cessna 172 ، یک هواپیمای سبک چهار نفره است. بیش از 44000 تا از زمان معرفی آن در سال 1956 ساخته شده اند. تعداد زیادی هواپیمای سبک دیگر نیز در این لیست وجود دارد ، همچنین هواپیما های نظامی  همانند Messerschmitt (35000 ساخته شده بین 1936 تا 1958).

کدام کشور بیشترین تعداد هواپیماها را دارد؟

کدام کشور بیشترین تعداد  هواپیماها را دارد ؟  با در نظر گرفتن ارقام مربوط به ماه ژوئن سال گذشته ، شرکت هواپیمایی آمریکایی با حجم ناوگان 1789 است (از جمله آنهایی که توسط شرکای منطقه ای اداره می شوند)بیشترین تعداد هواپیما ها را دارد ، لازم به ذکر است  پنج  رتبه برتر کاملاً از شرکتهای آمریکایی تشکیل شده اند. Ryanair با 398 هواپیما در مکان دهم قرار دارد.

 

در هر ساعت چند هواپیما در هوا پرواز می کنند؟

طبق اطلاعات موجود در FlightRadar24 ، که هواپیماها را در سراسر جهان ردیابی می کنند ، این تعداد بسته به زمان روز و سال متفاوت است. ایان پتچنیک گفت: "اگر ما در مورد اوج ترافیک برای کل سال صحبت کنیم ، یک بعد از ظهر جمعه بین 2 و 4 بعد از ظهر (UTC - ساعت جهانی هماهنگ) در ماه ژوئیه یا آگوست ، کمی بیش از 16،000 پرواز در هوا مشاهده خواهد شد." شرکت. "در مدت مشابه ژانویه یا فوریه حدود 13000 پرواز در هوا مشاهده خواهد شد."

 
 
 
Timelapse آسمان پر از هواپیما
ساعت

چه تعداد هواپیما در جهان  ناپدید شده اند؟

به گزارش شبکه ایمنی هوانوردی ، بین سالهای 1948 و 2014 ، 85 هواپیما بدون هیچ اثری ناپدید شده اند. از این تعداد ، 26 فروند هواپیمای مسافربری بودند. 59 تای آنها در دریا گم شدند ، در حالیکه 26  فروند از آنها بر فرار خشکی ناپدید شده اند.

نمونه بارزترین مورد در تاریخ اخیر البته پرواز هواپیمایی 370 مالزی است. جستجوی هواپیمای ناپدید شده ماه گذشته پس از سه سال جستجوی بیهوده به اتمام رسید.

 

در بیانیه ای  مشترک مالزی ، استرالیا و چین گفتند که جستجوی زیر آب به طول 46000 مایل مربع در جنوب اقیانوس هند به پایان رسیده است. اما هواپیمای حامل 239 مسافر یافت نشده است .