11 رازی که مسافرین درباره هواپیما نمیدانند

11 رازی که مسافرین آنها را نمیدانند...


غزال پرواز کیش قصد دارد تا بهترین هواپیما های جهان را به شما معرفی کند ، ، در ضمن فراموش نکنید www.cheapoo.ir  بلیط ارزان ، معتبر و راحت ترین وب سایت برای خرید بلیط هواپیما میباشد ، پس قبل از رزرو بلیط هواپیما لطفا از سایت ما دیدن کنید


حتی مسافرینی که تعداد دفعات زیاد بلیط هواپیما میخرند و کثیرالسفر هستند این اسرار را احتمالا ندانند ، اما هنوز هم مواردی وجود دارد که احتمالاً هرگز به آنها فکر نکرده اید.

Bright Side اسرار متعددی را یافت که فقط برای کارمندان فرودگاه و کنجکاوترین مسافران شناخته شده است.


11. قلاب روی بال

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

10. تبر در کابین خلبان

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell
 

9. سوراخ در پنجره

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

پنجره های هواپیما دارای 3 لایه شیشه هستند: قسمت بیرونی فشار را در محوطه داخلی هواپیما نگه می دارد ، جداره داخلی آنها را برای جلوگیری از بوجود آمدن شکستگی ازجانب داخل (مهمانان هواپیما)  مصون می دارد و جداره وسط ، که در آن سوراخ اعمال شده است ، جریان هوا را تنظیم می کند. دیافراگم به تعادل در اختلاف فشار کمک می کند و از تراکم رطوبت بین صفحات شیشه ای جلوگیری می کند.


8. یک واحد قدرت کمکی

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

هنگام سوار شدن به هواپیما ، ما همیشه سر و صدایی را می شنویم حتی اگر موتورها هنوز کار نمی کنند. این برنامه توسط APU ایجاد می شود که در هنگام خاموش بودن موتور ، سیستم برق و کلی هواپیما را تأمین می کند. همچنین موتورها را استارت میزند. چنین نیروگاهی در ترمینال های مجهز و ضعیف نیز که تعمیر و نگهداری مناسب در دسترس نیست مفید است.

 

7. سرویس مارشال هوایی

مارشال های هوایی افراد یا کارکنان امنیتی هستند که به صورت ناشناس در بین مسافرین قرار می گیرند و می توانند یک فرد مخرب و تنش زا  را ساکت کنند یا حتی یک تروریست را خلع سلاح کنند. ایالات متحده ، فرانسه ، کانادا و سایر کشورها خدمات مارشال هوایی خود را دارند و حتی فیلمی نیز در مورد کارشان وجود دارد.گاهی گفته می شود در برخی از کشورها حتی مسئول کارت پرواز که وظفیه کنترل مسافرین را دارد هم از شناسایی این گونه افراد منع شده اند و این پرسنل نیاز به پذیرش از طریق کانتر مربوطه نیستند .


6. محفظه استراحت خدمه

برخی از هواپیماها دارای اتاقهای پنهان کوچکی برای خدمه کابین هستند که در طی پروازهای طولانی می توانند در آن استراحت کنند. این اتاقک یا بهتر است بگویم محفظه های اصلا مکان های راحتی نیستند، گاهی شما فقط می توانید برای ورود به این محفظه ها درازکش وارد شوید ، اما می توانید مدتی دراز بکشید و استراحت کنید.


5- دسته درهای اضطراری

این دستگیره ها تقریبا جزء اولین موردهایی بوده اند که ساخته شده اند تا مانع از بروز وحشت برای سرنشینان هواپیم بشوندا ، این برای زمانی است که مسافرانی که با عجله به سمت درب خروج می روند یا از روی کنجکاوی درب خروج را لمس می کنند باعث بروز حادثه نشوند.

 

4. سیستم تهویه هوا

آیا تا به حال فکر کرده ای درون هواپیما  هوایی که از آن نفس می کشیم از کجا می آید؟ در حقیقت از کمپرسور هر توربین موتور خارج می شود. این شاید چیزی باشد که باعث کثیف شدن هوای درون هواپیما بشود ولی  با این حال نیازی به نگرانی نیست: هوا ابتدا فیلتر شده و خنک می شود و در حقیقت فیلترها تا 95 درصد باکتری ها را به خود جذب می کنند.


3. یک کوپن پره

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

این وسیله پس از جنایتی حل نشده توسط  دن کوپر در هواپیما ظاهر شد: وی یک هواپیمای مسافربری را ربود ، باج گرفت و با چتر نجات پرواز و  فرار کرد. از آن زمان به بعد ، تمام هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به یک کوپن کوپر مجهز شده اند ، وسیله ای که اجازه نمی دهد درها را در میانه پرواز باز کنید.


2. مثلث سیاه

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

احتمالاً متوجه شده اید که آن مثلث های سیاه سیاه و سفید در برخی هواپیماها نصب شده اند. همانطور که یک کاپیتان Airbus A320 می گوید ، آنها مکانهایی را که می توان از بین آنها بال به بهترین شکل دیده شد ، علامت گذاری می کنند. در صورت شک و تردید خلبانان در مورد مواضع فلپ ها لازم است معاینه بصری انجام شود و شاخص ها از حالت نرمال خارج باشد. خوشبختانه این یک مورد نادر است.


1. قفل درب را باز کنید

11 Airplane Secrets Flight Attendants Don’t Tell

اگر کودک شما به طور اتفاقی در سرویس بهداشتی هواپیما گیر کرده و در سرویس قفل شده باشد ، برای باز کردن درب از بیرون ، علامت "LAVATORY" را بلند کرده و دستگیره را به حالت قفل بکشید

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.