4 مورد تاثیر گذار در قیمت بلیط هواپیما

4 مورد تاثیر گذار در قیمت بلیط هواپیما

در هنگام خرید بلیط پرواز ممکن است این سوال برای شما بوجود باید که قیمت های متفاوت بلیط چارتر کیش بر چه اساسی تعیین می شوند و چرا بلیط هواپیما به مناطق مختلف دنیا دارای قیمت های مختلفی هستند. عوامل زیادی در تعیین نرخ نهایی تاثیر گذار می باشند و با توجه به آن موارد تعرفه ها مشخص می شود. اگر می خواهید پاسخ سوالات خود در این موضوع خاص را بیابید، در ادامه با ما همراه باشید. همانطور که قبلا هم ذکر کرده بودیم، به طور کلی بلیط هواپیما به دو دسته ی چارتری و سیستمی تقسیم می شود که هر کدام نرخ مشخصی دارند و بدون شک در تعیین این قیمت عوامل مختلفی موثر هستند؛ به عنوان مثال:


کلاس های پروازی هواپیما


منظور از کلاس پرواز، درجه و کلاس بندی صندلی های هواپیما می باشد که بر اساس استاندارد های تعیین شده به سه دسته ی درجه یک ، کلاس تجاری و کلاس معمولی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این موارد بر روی نرخ نهایی بلیط هواپیما تاثیر می گذارند، به این صورت که پرواز های کلاس درجه یک یا همان فرست کلاس معمولا پرواز های گران قیمتی می باشند و افراد کمی به دنبال خرید پرواز این گونه بلیت ها هستند. تهیه ی این بلیط ها امکاناتی را در طول پرواز در اختیار مسافر می گذارد که مطمئنا احساس رفاه و آسایش بیشتری را به همراه خواهد داشت. پرواز های تجاری یا همان بیزینسی نسبت به پرواز های فرست کلاس هواپیما از قیمتی کمتر برخوردار هستند ولی امکاناتی تقریبا مشابه پرواز نوع اول در اختیار مسافران قرار خواهد داد. پرواز های معمولی یا اکونومی از جمله پرواز هایی است که افراد بسیار زیادی از آن ها استفاده می کنند. بلیط این نوع پرواز از قیمتی کمتر نسبت به دو مورد قبلی برخوردار است و بدیهی است که امکانات کمتری در اختیار مسافر قرار خواهد گرفت؛ بنابراین اگر هدف شما صرفه جویی در هزینه های سفر با هواپیما می باشد؛ بهتر است از این نوع بلیت پرواز استفاده نمایید.


زمان بندی پرواز با هواپیما


دومین موردی که در تعیین قیمت بلیط هواپیما نقش دارد، زمان بندی پرواز ها می باشد. معمولا پرواز هایی که بلیط آن ها از قبل رزرو و خریداری می شوند، دارای قیمت کمتری هستند ولی اگر شما بخواهید در زمان های نزدیک به پرواز، بلیت هواپیما را خریداری کنید ممکن است نیاز باشد که هزینه ای بیشتر پرداخت نمایید؛ بنابراین پیشنهاد می شود که طبق برنامه ای تعیین شده به مسافرت بروید و مواردی مثل خرید بلیط پرواز را در زمانی مناسب انجام بدهید.


هزینه های سفر با هواپیما


در خصوص سفر به مناطق مختلف جهان، مواردی مثل مسافت ها و شرایط مرتبط با آن سفر می تواند بر روی قیمت بلیط تاثیر بگذارد؛ به عنوان مثال هزینه های سوخت هواپیما تا مقصد مورد نظر شما یکی از موارد مهم در تعیین قیمت بلیت هواپیما می باشد؛ بنابراین اگر شما می خواهید سفری ارزان داشته باشید، باید از قبل مقصد مورد نظرتان را تعیین کنید. برای داشتن انتخابی بهتر پیشنهاد می شود که در سامانه های اینترنتی  نظیر وب سایت غزال پرواز قیمت بلیط پرواز برای مناطق مختلف جهان را بررسی کنید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.


خدمات و بیمه سفر هوایی


خدمات ارائه شده در طول سفر با هواپیما یکی دیگر از مواردی هستند که در مشخص شدن قیمت نهایی بلیت تاثیر می گذارند، علاوه بر این هزینه های بیمه ی سفر نیز به مبلغ بلیط پرواز مسافران افزوده خواهد شد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.