3 نکته مهم درباره ساعت پرواز در مسافرتها


3 نکته مهم مربوط به اطلاعات و ساعت پرواز مندرج در بلیط و سوار شدن به هواپیما

 

1- ساعت پروازی درون بلیط هواپیما


ساعتی که در بلیط تعیین شده است را به خاطر نگه دارید و زمان رسیدن به فرودگاه   را محاسبه نمایید تا از پرواز جا نمانید. هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافر به تأخیر نمی افتد. دقت نمایید مسافرینی که نتوانند در ساعت تعیین شده (یک ساعت قبل از پرواز) در فرودگاه حاضر شوند، جای ایشان به دیگری واگذار می شود و بلیط آنها مشمول مقررات مربوط به تأخیر مسافران می گردد.

 

2- نگهداری و سالم نگه داشتن بلیط هواپیماارائه بلیط های مخدوش و یا اشتباه در فرودگاه مشکلاتی را برای آنان به همراه می آورد، لذا توصیه می شود پس از دریافت بلیط هواپیما کلیه مندرجات آن اعم  از نام، تاریخ و ساعت حرکت، مبدأ و مقصد و ... راکنترل نمایند.

 

 

3- تخمین مدت زمان پرواز و تبدیل زمان کشورها


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای سفر به یک مقصد خاص، بلیط هواپیمایی را خریداری کرده اما به دلیل اینکه زمان سپری شده برای طی کردن مسافت بین مبدا به مقصد را درنظر نگرفته و یا به درستی محاسبه نکرده اید، در هنگام رسیدن به مقصد و به علت زود و یا دیر رسیدن با مشکلاتی مواجه شده اید.

اغلب اتفاق می افتد مسافر به دفتر هواپیمایی مراجعه و مدت زمان مسافرت خود را از مبدأ تا مقصد و یا مدت پرواز خود را سؤال می کند. مسافران باید هنگام خرید بلیط هواپیما و انتخاب زمان مناسب پرواز، به اختلاف ساعت کشورهای مختلف توجه کنند.

برای مثال اگر مسافری از تهران عازم لندن است و ساعت حرکت او 07:00 و ساعت ورود به لندن 10:00 باشد، برای پاسخ به مسافر مسلماً نمی توان دو رقم را از هم کسر کرد و عدد 3 ساعت پاسخ درستی نیست. برای بدست آوردن جواب باید هر دو ساعت را به مبدأ گرینویچ تبدیل و سپس از هم کسر نماییم. با فرض آنکه تهران 03:30+ و لندن 1+ باشد، ساعت حرکت از تهران به وقت گرینویچ 3:30 و ساعت ورود به لندن به وقت گرینویچ 09:00 خواهد بود، در نتیجه مدت زمان سفر 5:30 ساعت خواهد بود.

گاهی اوقات می خواهیم مدت پرواز را به دست آوریم. در اغلب موارد مدت مسافرت و مدت پرواز با هم برابر هستند و این البته در صورتی است که هواپیما از ایستگاه مبدأ تا مقصد در جایی توقف نداشته باشد. اما در صورت توقف هواپیما در ایستگاه های فی مابین برای محاسبه مدت پرواز از مدت مسافرت، مجموعه ساعات توقف در ایستگاه های بین راه را کم می نماییم.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.