10 نکته مهم درباره مدل هواپیماها


10 نکته مهم درباره مدل هواپیماها

 

غزال پرواز کیش قصد دارد تا بهترین هواپیما های جهان را به شما معرفی کند ، ، در ضمن فراموش نکنید www.cheapoo.ir  بلیط ارزان ، معتبر و راحت ترین وب سایت برای خرید بلیط هواپیما میباشد ، پس قبل از رزرو بلیط هواپیما لطفا از سایت ما دیدن کنید

 


اختراع اولین مدل قابل پرواز روز تولد هوانوردی است. دکتر الکساندر لیپیش (1976–1894)

اولین آشنایی دانشمندان با قوانین ایرودینامیک و پرواز از آزمایش بر روی مدل‌ها حاصل شده‌است هواپیمای مدل نطفه علم هوانوردی است و تاریخچه آن تاریخچه علم پرواز است سر جرج کیلی (1857–1773) یکی از نوابغ انگلستان را همگان به عنوان پدر علم هوانوردی می‌شناسند. وی در خلال آزمایش‌های خود برای اولین بار در تاریخ هواپیمایی ساختمان اساسی هواپیما را به صورت تئوری مشخص کرد. کیلی روابط بین جریان هوا و خمیدگی سطوح را که پیدایش نیروی “ برا ” را اثبات می‌کند، کشف کرد. او همه این یافته‌ها را با استفاده از یک هواپیمای گلایدر مدل که در سال 1807 ساخته بود به دست آورد و با استفاده از تجربیات بدست آمده کتاب ناوبری هوا را در سال 1809 منتشر کرد.

در سال 1842 دو نفر انگلیسی دیگر به نام‌های ویلیامز هنسون و جان استرینگ فیلو با استفاده از نظرات و تجربیات کیلی یک هواپیمای مدل با طول بال 3 متر و طول بدنه 167 سانتی‌متر مجهز به یک موتور بخار و دو ملخ چهار پره را تکمیل کردند که موتور آن مخصوص این کار ساخته شده بود. این هواپیما در پرواز آزمایشی اول از تعادل کافی برخوردار نبود و پس از مهاجرت هنسون به آمریکا، استرینگ فیلو به تنهایی و با پشتکار آن هواپیما را بهینه کرد. جان استرینگ فیلو اولین پیشگام پرواز بود که موفق شد یک هواپیمای مدل موتوردار را پرواز دهد. هواپیمای مدل او هم‌اکنون در موزه علمی لندن نگهداری می‌شود.

در حدود سال‌های 1870 علم هوانوردی از مرزهای انگلستان پا فراتر نهاد و در کشور فرانسه اینگونه فعالیت‌ها آغاز شد. الفونس پنو در فرانسه از مشهورترین دانشمندان هوانوردی زمان خود بود که با استفاده از هواپیمای مدل گلایدر و بال‌زن و همچنین پرواز آزاد و سپس موتورکشی توانست این علم را به پیش ببرد. او در سال 1872 در انجمن هوایی پاریس مدلی را ارائه کرد که در محیط بسته به مدت 11 ثانیه مسافتی حدود چهل متر را طی کرد و باعث حیرت اعضاء انجمن شد. چرا که هواپیمای او به خوبی متعادل بود. او در خلال ساخت و پرواز و آزمایش‌های پروازی مدلهایش به اهمیت زاویه هفتی و زاویه نصب بال پی برد.

در کشور آلمان اتولیلینتال به همراه برادر خود گوستاو آزمایش‌های مختلفی را روی مدل‌های قابل پرواز انجام دادند و سپس کایتهای با سرنشین مشهور خود را پرواز دادند. در حوالی سال 1886 در شهر واشینگتن آمریکا، ساموئل لانگلی برای اولین بار مدل‌های قابل پروازی را ارائه کرد. او در سال 1891 یک هواپیمای مدل پرواز آزاد با موتور بخار ساخت که بر اساس گزارش شاهدان عینی پرواز بسیار متعادلی را انجام داد و پس از حدود 5/1 دقیقه به سلامت فرود آمد. لانگلی از تجربیات بدست آمده مانند اتولیلینتال برای ساخت هواپیمای با سرنشین استفاده کرد اما برادران رایت بودند که از لانگلی پیشی گرفتند. آن‌ها با استفاده از تجربیاتی که لیلینتال بدست آورده بود و نیز هواپیمای مدل گلایدری که خودشان ساخته بودند، توانستند هواپیمای موتوردار با سرنشین خود را برای اولین بار در تاریخ در سال 1903 پرواز دهند.

ب: هواپیمای مدل رادیو کنترل اولین نمونه بسیار ابتدایی رادیو کنترل در شهر نیویورک، در سال 1898 به نمایش درآمد. این دستگاه را نیکولا تسلا به عنوان یکی از 113 اختراعش به ثبت رسانید. در پی این تحقیقات ارتش به حمایت مالی تسلا برآمد و او طرح‌های تحقیقاتی بسیاری را در زمینه رادیو کنترل و سیستم‌های مخابراتی برای ارتش انجام داد. او در اواسط سال 1930 یک هواپیمای کوچک رادیو کنترل ابتدایی با موتور گازوئیلی ساخت. در سال 1936 اولین مسابقه هواپیمای مدل رادیو کنترل برگزار شد که هنوز زود بود. در سال 1937 مسابقات هواپیمای مدل رادیویی 6 شرکت‌کننده داشت که فقط یک هواپیما توانست سالم به زمین بنشیند. در سال 1938 یک بار دیگر مسابقات توسط انجمن موتور سیتی آمریکا برگزار شد. این بار تعداد شرکت کنندگان به 26 نفر افزایش یافت. اما فقط 6 شرکت‌کننده توانستند قابلیت پرواز هواپیمایشان را به نمایش بگذارند. در مسابقات سال 1939 داوران به عملکرد رادیو کنترل، چه بر روی زمین، چه در پرواز اهمیت بیشتری داده بودند. در این مسابقات برادران گود (والت و بیل) با بدست آوردن 89 امتیاز از 100 امتیاز مقام اول را بدست آوردند. در حالی که نفر دوم تنها 11 امتیاز را بدست آورده بود. برادران گود قبل از مسابقات 1939 بیش از 60 دستگاه رادیو کنترل را آزمایش و بکار گرفته بودند. آن‌ها بعد از سال 1940 چندین بار مقام اول مسابقات را بدست آوردند و این موفقیت‌ها بعد از جنگ جهانی هم ادامه داشت. تاریخ، تکامل رادیو کنترل و هواپیمای رادیویی را مدیون تلاش و فداکاری بسیار این دو برادر است. هواپیمای موفق آن‌ها به نام گوف هم‌اکنون در موزه هوافضای واشینگتن نگهداری می‌شود.

یکی دیگر از افراد پیشگام در زمینه هواپیمای مدل رادیو کنترل، ژوزف راسپانته است. او یک طراح و سازنده استثنایی بود. او خیلی زود تکنولوژی الکترونیک و هواپیمای مدل موتوردار را با هم ترکیب کرده و بکار گرفت. سیستم رادیو کنترل او که از مکانیسم شماره‌گیر تلفن الهام گرفته بود، دارای عملکرد بهتری نسبت به رقبا بود. او مقام دوم مسابقات سال 1939 و 1940 را بدست آورده بود و سرانجام در سال 1946 مقام اول را بدست آورد.

با پیشرفت علم در زمینه نیمه‌رساناها و به وجود آمدن ترانزیستورها و مدارات کوچک الکترونیکی، رادیوکنترل‌ها نسبت به گذشته پیچیده‌تر شده‌اند. با نظر به گذشته پی می‌بریم که پیشگامان رادیو کنترل هدیه بسیار بزرگی را با تلاش و پشتکارشان به ما هدیه کرده و کاری به مراتب بزرگتر از چیزی که بتوان آن را فقط ترکیبی از سیستم‌های الکترونیکی و مکانیکی دانست، انجام داده‌اند و بدون این تلاش‌ها امروزه بدون شک نمی‌توانستیم به سیستم‌های پیشرفته فرستنده و گیرنده‌های رادیو کنترل دست یابیم. رادیو کنترل‌های پیشرفته دیجیتالی، قابلیت‌های بسیاری را پیش روی ما قرار داده‌اند و با تنظیمات و ترکیبات نرم‌افزاری می‌توان بازده بسیار بیشتری را با رعایت سادگی و سبکی مجموعه بدست آورد.

کار بزرگ فهم چگونگی استفاده از قوانین حاکم بر وسایل پرنده و نحوه کنترل آن‌ها بوده‌است. به موارد هوافضایی کم بها داده شده و نتیجه‌گیری جای کار بیشتری دارد.

ج: هواپیمای رادیو کنترل در ایران این هنر و صنعت در سال 1964 (1343) در محل فرودگاه مهرآباد توسط دو نفر انگلیسی به نام‌های پیتر کابرول و فیل اسمیت عملاً پا به کشور ایران نهاد. نمایشی توسط این دو صورت گرفت. از آن به بعد باشگاه هواپیمایی کشوری متولی گسترش این فن و ارائه خدمات به جوانان علاقه‌مند شد که برخی فعالیت‌های این بخش تاکنون ادامه دارد؛ با این تفاوت که بعد از انقلاب اسلامی بودجه و فعالیت آن به میزان قابل توجهی کاهش یافت و اشخاص عادی علاقه‌مند به این رشته هم‌اکنون فعالیت بیشتری نسبت به اعضاء باشگاه هواپیمایی کشوری انجام می‌دهند. از جمله فعالان در زمینه هواپیماهای مدل در سال‌های اخیر می‌توان به کانون هوافضا در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آکادمی علوم هوافضایی مدل و باشگاه هواپیمای مدل کمیته رادیوکنترل هوایی فدراسیون ورزش‌ها و بازی‌های الکترونیک اشاره کرد.

د:باشگاه دانش آموزی هوافضای ایران

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی ،حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تحقق چشم‌انداز 1404 نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه هوایی و هوانوردی، در قالب چهار کمیته اصلی هوایی، هوانوردی، فضایی و حوزه دفاعی هوافضا متشکل از 27 کار گروه تخصصی و با مشارکت و اجماع بیش از 450 نفر از خبرگان و نخبگان متشکل ازنمایندگان نهادهای مرتبط با این بخش طی سه سال تلاش و کوشش، تدوین گردید.

باشگاه هوافضای جوان با هدف ترویج و فرهنگ سازی بین دانش آموزان و با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای هوایی و هوانوردی و دانشگاه‌ها به عنوان زیر مجموعه ای از بخش ترویج و فرهنگ سازی فناوری ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی ،حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد. 

شرکت خلاقیت برتر نخستین مرکز فناوری دانش بنیان تولیدکننده محصولات آموزشی و کمک آموزشی در حوزه هوافضا است که با توجه به ساختارهای آموزشی، با راه اندازی باشگاه دانش آموزی در سال 95 به عنوان کارگزار حقوقی باشگاه هوافضای جوان ستاد، برگزیده شد. همچنین در سال 96 تفاهمنامه ای مشترک با هدف تعیین ضوابط و چگونگی برگزاری کارگاهها، هم اندیشی‌های علمی-تخصصی و دوره‌های اموزشی به منظور به کارگیری دانش روز جهت ارتقای سطح علمی و عملی دانش آموزان، فی ما بین شرکت خلاقیت برتر،ستاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش و صندوق کارآفرینی امید منعقد گردید. از رویکردهای اصلی این طرح تأکید بر توسعه زیر ساخت‌های مورد نیاز جهت ترویج و نهادینه سازی فناوری‌های راهبردی و اولویت دار مالی مطرح در نقشه جامع علمی کشور و ارتقای ابزارهای آموزشی و پژوهشی در بین دانش آموزان در سطح مدارس کشور، به عنوان مرجع پژوهشگران و صنعتگران آینده، به کارگیری فناوری شرکت‌های دانش بنیان جهت ارائه محصولات، تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی در جهت انتقال فناوری و ایجاد فرصت‌های پایدار کسب و کارمی باشد. اهداف باشگاه: آشنا نمودن دانش اموزان و ایجاد انگیزه جهت ادامه تحصیل در رشته‌های هوافضا و هوانوردی کشف و شکوفایی استعداد دانش آموزان تلفیق کار عملی، تئوری و علمی ترویج و گسترش ورزش هوانوردی حمایت از ساخت محصولات مرتبط با فناوری هوانوردی انتخاب منتخبین جهت تیم ملی به منظور راهیابی به مسابقات بین‌المللی و جهانی جهت معرفی به نماینده فدراسیون FAI تشکیل باشگاه‌های دانش اموزی به سرپرستی فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان در زمینه‌های هوافضا و هوانوردی ایجاد فضای رقابتی در بین دانش آموزان کل کشور ایجاد فرصت‌های شغلی مؤثر در زمینه هوانوردی و هوافضای کشور انتخاب افراد برگزیده مسابقات و معرفی آن‌ها به موسسات معتبر مربوطه کشور مانند بنیاد ملی نخبگان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه در باشگاه هوافضای جوان


 

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.